Social Icons

вівторок, 8 жовтня 2019 р.

Тарас Шевченко. Життєпис поета . «Думи мої, думи мої…».

https://chernetskayazosh6.blogspot.com/2018/03/blog-post_32.html
Біографія.
http://www.ukrlitzno.com.ua/taras-shevchenko-biografiya-korotko/
http://md-eksperiment.org/etv_page.php?page_id=2582&album_id=119&category=STATJ

Відеотека.
Обличчя української історії. Тарас Шевченко.
https://www.youtube.com/watch?v=uJd2ajOPoH8

Кожен народ має свої знакові особистості. Ці люди помітні й впливові, яскраві й незабутні, діяльні й визначні. Вони тривалий час перебувають у полі зору суспільства, напружено і творчо працюють, виховують суспільні смаки, формують громадські ідеали. До них тягнуться інші — відомі й не дуже, за підтримкою та для спілкування. Саме такою особистістю і був Тарас Григорович Шевченко, який своїми діями, творами заслужив усенародну шану. Це людина, знана в усіх куточках світу, а твори його дорогі серцю кожного українця.
Прожив 47 років, а з них 24 – у неволі, в кріпацтві, не маючи засобів до освіти, розвитку таланту, потім десять років заслання із забороною писати і малювати. Між тим йому вдалося стати великим письменником та художником, академіком-гравером, знаним у Європі.
Практично все своє свідоме життя Шевченко прожив за межами України (15-річного сироту пан забрав із собою до Вільно, а потім до Петербурга), але Тарас не забув мови, не втратив гарячої любові до рідного краю, рідного народу, став на його захист. Шевченка радо запрошували в гості, на проживання великі пани, його любила княжна, а він залишився бідним, але вільним самітником.
І таких «див» та контрастів можна знайти в біографії Т.Шевченка безліч. Його «Кобзар» заявив світові, що є такий народ українці, що вони хоч і поневолені, але горді, волелюбні, мають оригінальну творчість, свої звичаї, традиції й багатовікову історію.
І сучасні українці можуть знайти у творах Кобзаря безліч мотивів, тем та проблем, які їм близькі, отримати підказку, як у світі «по правді жити».

1) Початок шляху поета.
Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 року в селі Моринці, що на Київщині, у сім’ї кріпака.
1829 року з паном Енгельгардтом він переїздить до Вільно, а 1831 року Тараса віддають учнем до живописних справ цехового майстра В. Ширяєва в Петербурзі.
2) Т. Г. Шевченко — вільний.
1838 року Шевченко був викуплений із кріпацтва і став вільним слухачем Академії художеств у Петербурзі.
3) Вихід «Кобзаря», подорожі.
1840 року виходить збірка його поезій «Кобзар», яка поклала початок новому періоду в історії української літератури.
Подорожує Україною (1843, 1845) у складі археографічної комісії. Продовжує писати, готує альбом художніх полотен «Живописна Україна».
4) Арешт і заслання.
1846 року поет входить до таємної політичної організації — Кирило-Мефодіївського товариства, за участь у якій його заарештували навесні 1847 року й відправили на заслання із забороною писати й малювати (солдатом в Орську фортецю, а потім в Оренбург і Новопетровську фортецю на березі Каспійського моря).
5) Аральська експедиція. Третя подорож в Україну.
1848 року Шевченко брав участь в Аральській експедиції. Повертається Тарас Григорович із заслання лише 1857 року. Здійснює третю подорож в Україну (1859).
6) Останні роки життя поета.
Шевченкові присвоюється звання академіка-гравера (1860). Цього ж року світ побачило друге видання «Кобзаря».
10 березня 1861 року Тарас Шевченко помер у Петербурзі. Спочатку його було поховано на Смоленському кладовищі, потім тіло поета перенесено на Чернечу гору, що поблизу Канева.

Картинки по запросу думи мої думи 1847
"Думи мої, думи мої..." 
Текст. Аналіз.
https://dovidka.biz.ua/dumi-moyi-dumi-moyi-1847-analiz-virsha-shevchenka/

Аудіокнига.
https://www.youtube.com/watch?v=OSVT0w9OxAE





Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

 
Blogger Templates