Українська мова — одна з наймилозвучніших і найпоширеніших мов у Східній Європі. Пропоную вашій увазі найбільш цікаві факти про нашу рідну мову.
Найдавніша згадка про українську мову датується 858 роком, а вперше вона була прирівняна до літературної наприкінці XVIII століття після виходу 1798 року першого видання «Енеїди» Івана Котляревського. Саме його і вважають засновником нової української літературної мови.
Наша мова є однією з найпоширеніших у світі й за кількістю носіїв посідає 26-те місце.
На конкурсах в Італії та Франції українську мову визнавали другою за мелодійністю мовою світу. Найуживанішою літерою в українському алфавіті є літера «п». Також на цю літеру починається найбільша кількість слів. Тоді ж як найрідше вживаною літерою українського алфавіту є «ф». В українській мові слова, які починається з цієї літери, здебільшого запозичені з інших мов.
Найдовшим словом в українській мові є назва одного з пестицидів — дихлордифенілтрихлорметилметан — у якій тридцять літер.
Найдовша абревіатура в українській мові — ЦНДІТЕДМТП, що розшифровується як Центральний науково-дослідний інститут інформації і техніко-економічних досліджень з матеріально-технічного постачання. Вона складається з десяти літер.
Найбільшу кількість синонімів має слово «бити». Згідно з Коротким словником синонімів української мови їх нараховують 45.
Найчастіше серед іменників уживають слово «рука», серед дієслів — «бути», прикметників — «великий», займенників — «він». Останні місця в таблиці частотності посідають слова «мутація», «баклажка», «радист», «білочка».
Найбільшу кількість разів перекладений літературний твір Т. Г. Шевченка «Заповіт» — 147 мовами народів світу.
Презентація
https://www.slideshare.net/annakalinichenko11/ss-44044570
Перевір свої знання !
https://disted.edu.vn.ua/courses/learn/2676
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.