Рано чи пізно в Україні мав народитися геній, щоб заронити в душу української людності іскру бунтарства й розбудити почуття національної гідності. Таким генієм став Тарас Шевченко. До Шевченка приходитимуть усе нові й нові покоління українців, щоб краще зрозуміти минуле й сучасне. Його читатимуть, для того щоб учитися жити й діяти в реальному часі. Українці завжди вставатимуть усякий раз, щоб заспівати «Заповіт» або «Реве та стогне Дніпр широкий». Співатимуть натхненно, щоб знову й знову наснажуватися любов’ю до України.Завдання : за поданим початком складіть твір-роздум на одну з поданих суспільних тем.
1. Шевченко вчора, сьогодні і… завжди.
2. Тарас Шевченко: ікона поколінь чи провідник нації?
3. Шевченків «Кобзар» у сприйнятті молодого українця XXI ст.
Публіцистичний стиль мовлення — це функціональний різновид літературної мови, який використовують у засобах масової інформації та суспільно-політичній сфері.
Функції:
― інформування;
― обстоювання і пропаганда суспільно-політичних ідей.
Основні ознаки:
― доступна широкому загалу мова й формулювання;
― логічність доводів, точність фактів;
― використання суспільно-політичної лексики, емоційно забарвлених слів, риторичних фігур, фразеологічних зворотів, художніх засобів.
Жанри: публічний виступ, нарис, стаття, репортаж, рецензія тощо.
Особливості твору на суспільно-політичну тему.
1. Робота над твором-роздумом на суспільно-політичну тему передбачає з'ясування проблем, що стосуються життя і політики нашої держави.
2. Композиція тексту-роздуму має такі обов'язкові компоненти, як теза (основна думка), докази (аргументи), приклади із суспільного життя, висновок . Теза, як правило, міститься на початку висловлювання, проте іноді перед нею ще буває невеликий вступ.
3. Характерним для творів-роздумів є вживання вставних слів (на мою думку, по-моєму, наприклад, скажімо) і речень (Я вважаю,що …; Я думаю, що …), що служать засобами зв'язку між реченнями та абзацами. Крім того, для творів-роздумів на суспільно-політичні теми характерне активне вживання суспільної лексики.
4. Змістовність і переконливість складеного твору-роздуму залежить від уміння дібрати, осмислити найцікавішу інформацію.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.