Social Icons

середа, 15 вересня 2021 р.

«Кайдашева сім’я» – соціально-побутова повість-хроніка. Реалізм твору, сучасна (вічна) актуальність проблеми батьків і дітей.

Відеопояснення.

https://youtu.be/vgYRnBLNspo

Презентація.

https://slide-share.ru/povist-kajdasheva-simyaivan-semenovichnechuj-levickij25111838-53436

Відомості з теорії літератури.

Соціально-побутова повість це такий художній епічний твір, у якому картини родинного життя і побуту героїв зображені на фоні якихось соціальних подій чи пов’язані з певними суспільними обставинами.

Хроніка — це літературний твір, у якому розкривається послідовна історія якихось суспільних чи родинних подій за тривалий проміжок часу.

І. Франко писав, що «Кайдашева сім’я» з погляду «на високоартистичне змалювання селянського життя і добру композицію належить до найкращих оздоб українського письменства». 

Зображуючи життя українського пореформеного села, Нечуй-Левицький дотримувався традицій гоголівської реалістичної школи. Її головними вимогами було докладне змальовування не тільки портретів і поведінки героїв, а й соціального середовища, у якому вони живуть. Саме цими реалістичними принципами і зумовлені жанр і композиція повісті.

  Повість «Кайдашева сім’я» Нечуй-Левицький написав у 1878 р. Уперше надрукована вона була в десяти номерах львівського журналу «Правда», а згодом вийшла і окремою книжкою теж у Львові.
Іван Семенович звертався двічі до царської цензури, але так і не одержав дозволу надрукувати твір у Росії. Лише 1886 року такий дозвіл було отримано, але автор змушений був внести до змісту тексту деякі зміни. 1887 року повість побачила світ у Києві в новій редакції: письменник переробив початок і закінчення твору.                    




Текст.

Аудіокнига.

Фільм.

Аналіз твору. «Кайдашева сім'я ".



Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

 
Blogger Templates